Aktivity

PRKNA NEPRKNA

Multižánrový festival Prkna Neprkna je přehlídkou studentských aktivit. Těšit se můžete na taneční, hudební, divadelní i cirkusová vystoupení. V průběhu dne budou také probíhat workshopy různých druhů.

Místo konání: Proluka, Křižíkovo sady, Plzeň

Náš první potvrzený účinkující se jmenuje Kašpar Klepal! Je to student Západočeské univerzity a na našem multi žánrovém festivalu předvede žonglováním s kužely, kruhy, diabolem, kloubouky a také jízdu na jednokolce.
Žonglování se věnuje již 13 let a se svým uměním navštívil již řadu zemí. Před sedmi lety se také zúčastnil televizní soutěže Talentmania a v dnešní době ho můžete vidět v Pražském divadle ABC, kde účinkuje v představení August August.

Dalším potvrzeným účastníkem je A BASTA! DeKA Plzeň. Vystoupí se svou autorskou divadelní hrou v jazyce čojč (česky + deutsch) s názvem Etikette. Na našem festiválku bude mít tato hra dokonce premiéru!

Až se trochu setmí, představí se nám maturanti z Církevní SŠ se svým předtančením na téma "Ohnivá noc". Na náš festiválek jsme je pozvali hlavně proto, že jejich maturitní ples byl legendárně prvním MATURITNÍM plesem, který SUS pomáhala organizačně zajistit.

Tanec s obručí hula hoop - i ten se na našich Prknech objeví. Přijde nám ho předvést neuvěřitelná Jířa z Plzeňské novocirkusové skupiny Žongleros Ansámbl.

Taneční škola B-Original, to je náš další odtajněný účinkující. Věnují se hlavně streetovým stylům. B-Original ctí myšlenku, že každý člověk má talent a je jedinečný, originální…
Čeká nás od nich vystoupení i workshop!

Členové skupiny Žongléros Ansámbl nás nepřekvapí pouze jedním vystoupením. Akrobatka Martina sice bude vystupovat také s obručí, ale bude na ní létat.

Po osmé hodině se otevře tančírna, kde budete moci vlnit boky v rytmu hudby až do desáté hodiny večerní.